SUMMANDS – ЕКСКЛЮЗИВНИЙ ПРЕДСТАВНИК HISTOMER В УКРАЇНІ

HISTOMER  BLOG

5 б'юті-задач, для яких
необхідний вітамін С

Вітамін С можна зустріти у складі багатьох б'юті-продуктів. У дерматології цей потужний антиоксидант використовують, щоб попередити зміни шкіри, пов'язанні з фотостарінням, та подолати гіперпігментацію. Проте вітамін С – певним чином підступний інгредієнт. Він нестабільний і легко руйнується – а в зруйнованому вигляді швидко стає дозою вільних радикалів. Тих самих, з якими має боротись. Тож вчені та дерматологи проводять безліч досліджень, мета яких – з'ясувати, за яких умов вітамін С буде стабільним та як можна ефективно доставляти його вглиб шкіри, у дерміс.

Ось – ролі, у яких вітамін С якнайкраще виступає у косметиці, та одна принципова умова його стабільності.

Для захисту від вільних радикалів

Вітамін С – частина комплексної групи ензимних та неензимних антиоксидантів, що разом захищають шкіру від впливу активних форм кисню. Оскільки вітамін С водорозчинний, він функціонує у водних відсіках клітини. Вітамін С захищає шкіру від оксидативного стресу, постійно надсилаючи електрони, що нейтралізують вільні радикали. Тим часом часте перебування під ультрафіолетовим світлом зменшує доступність вітаміну С у шкірі.

Для протистояння UV-випромінюванню
та активним формам кисню

Активні форми кисню – це скупчення іонів кисню, вільних радикалів та перекисів. Це маленькі та надзвичайно реактивні молекули, що формуються як побічний продукт кисневого метаболізму. У них є свої задачі в організмі, проте, якщо їх забагато, вони починають шкодити

Коли шкіра піддається впливу ультрафіолету, починається виділення активних форм кисню. Це може спричинити пошкодження клітин – з-поміж іншого, негативно вплинути на колаген, що забезпечує шкірі пружність.

Антиоксданти, зокрема вітамін С, потрібні якраз для того, щоб нейтралізувати активні форми кисню, які виникають після контакту із ультрафіолетом. С ефективний і проти UVA, і проти UVB променів. Це важливо, адже ці промені по-різному, проте негативно, впливають на шкіру. UVA руйнує колаген та еластин, спричиняючи старіння шкіри та, потенційно, виникнення меланом. А UVB відповідальний за сонячні опіки та рак шкіри.

Від негативного впливу UVA та UVB променів шкіру захищають санскріни. Проте у вітаміну С є якість, якої вони не мають – він нейтралізує вільні радикали. Тому деякі бренди поєднують санскріни з вітаміном С – приміром, у лінійці Histomer для домашнього догляду є денний крем з вітаміном С та фотофільтром SPF15.

Фактор попередження
запалення

Вітамін С пригальмовує дію транскрипційного фактору NF-κB, який активує прозапальні цитокіни. Тому вітамін С має протизапальний ефект і може застосовуватися при таких патологіях шкіри, як вугрі та розацеа. А ще він може сприяти загоєнню ран і запобігати післязапальній гіперпігментації.

За якої умови вітамін С буде
стабільним
та максимально
ефективним?

Чому вітамін С в природі стабільний? Тому що його оточують грамотні сусіди. Цим надихнулись при створенні лінійки Histomer – у їхніх засобах вітамін С оточують вітамін Е, амінокислоти, елагова кислота, яку екстрагували зі скоринки граната та меристемних клітина будлеї. Якщо вітамін С в стабільній формі, його можна наносити в будь-який час року та в будь-яку пору доби.

Дослідження підтверджують: у складі б'юті-засобів має зберігатись баланс антиоксидантів, і для повного подолання вільних радикалів потрібна система хоча б з двох. Саме тому важливо, щоб вітамін С доповнював вітамін Е, вони чудово працюють в парі. Приміром, хоча вітамін С і самотужки може непогано впоратись із захистом від фотостаріння, вітамін Е збільшує його потенціал в 4 рази. Гідрофільний С допомагає регенерувати Е, ліпофільний антиоксидант. А отже, разом ці вітаміни захищають і водний відсік клітини, і ліпідний, та зменшують хронічне пошкодження від ультрафіолету. Цікаво ще й те, що ферулова киислота збільшує ефект вітамінів Е та С у 8 раз. Таке поєднання особливо корисне у боротьбі з хронічним сонячним пошкодженням.

СТАНЬТЕ ПАРТНЕРОМ HISTOMER

ІНФОРМАЦІЯ ДЛЯ СПЕЦІАЛІСТІВ

Summands

SUMMANDS АКАДЕМІЯ

НАВЧАННЯ, РОЗВИТОК
ТА ПРОФЕСІЙНЕ BEAUTY-КОМ’ЮНІТІ

вгору