SUMMANDS – ЕКСКЛЮЗИВНИЙ ПРЕДСТАВНИК HISTOMER В УКРАЇНІ

HISTOMER  BLOG

Що таке космецевтика
та чим вона краще
за косметику?

З розвитком цивілізації та пришвидшенням темпу життя наша шкіра зіткнулась із новими викликами та проблемами. Її виснажують забруднення навколишньго середовища, стрес, ґаджети. У таких умовах шкірі потрібен більш потужний захист та підтримка. У відповідь на цей запит і з'явилась космецевтика. Що це таке, як працює та коли варто використовувати такі засоби, розповідає керівник науково-практичного відділу Summands Наталія Кіщенко.

Що таке космецевтика?

Слово «космецевтика» походить від поєднання термінів «косметика» та «фармацевтика». Це відображає суть космецевтики: вона одночасно має характеристики косметичних та фармацевтичних продуктів. Космецевтика – це вже більше, ніж косметика, але ще не лікарський засіб. Завдяки космецевтиці естетисти можуть працювати зі станами, якими раніше займались лише дерматологи. Такими, наприклад, як акне, купероз, розацеа, гіперпігментація.

Є два основних фактори, які відрізняють космецевтику від косметики: висока інтенсивність дії та багатофункціональність. В той же час у космецевтичних препаратів залишаються деякі переваги косметики: привабливий зовнішній вигляд продукту та комфортні відчуття при нанесенні.

На сьогоднішній день термін «космецевтика» законодавчо не визнаний жодною країною у світі. Проте цей неологізм прижився. Тому офіційно космецевтичні засоби відносяться до косметики, проте в описі виробники підкреслюють їхній вищий рівень ефективності.

Інгредієнти в складі космецевтики

В складі космецевтичних засобів – дуже потужні та ефективні інгредієнти. Це ті ж компоненти, що використовуються в лікарських засобах, але в нижчій концентрації. При створенні косметики для догляду вони не застосовуються.

Речовини в складі космецевтичних препаратів мають наукову доказову базу. Їх досліджують in vitro та in vivo, проводять клінічні випробування. Дієвість та безпечність космецевтичних засобів доведені професіоналами. На відміну від лікарських засобів космецевтичні ніколи не потраплять у кровоносне русло та не матимуть системного впливу на здоров'я. Вони працюють місцево зі шкірою, проникаючи у всі три її рівні. Косметика ж працює тільки з роговим шаром епідермісу.

Космецевтичні препарати здатні впливати на фізіологічні та біохімічні процеси у шкірі – на це не здатна проста косметика. Це відбувається завдяки активним компонентам. Наприклад, в космецевтиці, на відміну від косметики, використовують регуляторні молекули. Це пептиди, фактори росту, меристемні клітини рослин, антиоксиданти та їхні системи. Також до списку інгредієнтів можуть входити фітоестрогени, ферменти та біотехнологічні речовини.

Приміром, в складі космецевтичних продуктів можна зустріти ацетил тетрапептид-9 – компонент, що контролює правильну збірку колагенового волокна. Це надає йому потужний антивіковий ефект. Його використано в лінійці засобів для догляду за очима Histomer. Ще один приклад – пентапептид-18. Це пептид з ботулоподібною дією. Він дозволяє розслабити мімічну мускулатуру, тимчасово блокуючи передачу нервового імпульсу до м'язів. Це знижує видимість мімічних зморшок. Histomer використовують його в лініі Formula 201. Ще до переліку особливо дієвих інгредієнтів входить елагова кислота. Вона також популярна у Histomer– її можна зустріти у лінії з вітаміном С. Це дуже цікава сполука, яка знижує активність матриксних металопротеіназ MMP-2 та MMP-9. Вони пришвидшують руйнацію колагенових волокон. Зберігаючи за допомогою елагової кислоти їхню структуру, можна отримати антивіковий ефект.

Механізм впливу
космецевтики на шкіру

Космецевтика впливає на шкіру за декількома сценаріями. По-перше, вона може проникати в глибокі шари епідермісу. По-друге, компоненти, що входять до складу засобів, можуть активувати продукцію сигнальних молекул. Вони опосередковано впливають на компоненти дерми та гіподерми, змінюючи їхні біохімічні функції. По-третє, якщо у складі продукту є специфічні компоненти, вони можуть безпосередньо впливати на глибокі шари шкіри.

Варто не забувати, що епідермальний бар'єр – серйозна перепона, що заважає інгредієнтам потрапляти на рівні дерми та гіподерми. Щоб надати компонентам можливість проникати глибоко, до складу космецевтичних засобів додають так звані транспортні системи. Завдяки цим речовинам можливо адресно доставляти активи на той рівень, від якого ми хочемо реакції. Це стосується або глибоких шарів епідермісу, або рівнів дерми чи гіподерми.

Сигнальна транспортна система – це кулеподібне утворення, зовнішній шар яких має жирову структуру, а внутрішній – водну. Така будова дозволяє їм діставляти активні компоненти вглиб шкіри. Найпоширеніші – ліпосоми. Також як транспортні системи використовують циклодекстрини, ламелярні емульсії, мікроемульсії тощо.

Транспортні системи присутні у всіх препаратах Histomer – і у професійних, і у домашніх. Зазвичай у складах їхніх засобів можна зустріти циклодекстрини, кросполімери, мікроемульсії, мікрогубки та ламілярні емульсії. Це дозволяє забезпечити максимальне глибоке проникнення інгредієнтів до шкіри.

СТАНЬТЕ ПАРТНЕРОМ HISTOMER

ІНФОРМАЦІЯ ДЛЯ СПЕЦІАЛІСТІВ

Summands

SUMMANDS АКАДЕМІЯ

НАВЧАННЯ, РОЗВИТОК
ТА ПРОФЕСІЙНЕ BEAUTY-КОМ’ЮНІТІ

вгору